Ten totiž v pátek v naší redakci předpověděl výsledek tohoto utkání s tím, že v pondělí pečlivě zabezpečenou obláku s jeho předpovědí máme otevřít. Nikdo z nás nečekal, že bychom z ní vytáhli papír s úhledně napsaným výsledkem 2:2, ale stalo se. Jak? To ví jen Zdeněk Bradáč.
„Napřed jsem vycházel z toho, že zápas může skončit od bezbrankové remízy až po deset branek na každé straně. Zpočátku to by byla pravděpodobnostní matematika s více než stovkou možností. Nejreálnější výsledky jsem potom spojil s psychologickými seancemi a došel jsem k výsledku,“ naznačuje iluzionista s tím, že šlo o složitý a náročný proces.
První, co nás krátce po odhalení obsahu obálky napadlo, bylo to, proč Zdeněk ještě není milionářem a jestli se kvůli svému vizionářství tak trochu nebojí o svou bezpečnost. Na to má ale jednoduchou odpověď.
„Když by někdo tyto věci využíval k obohacení sebe nebo někoho jiného, tak už by to hraničilo s černou magií a tím pádem ztrácelo účinek,“ poznamenal Zdeněk, který s naší redakcí nespolupracoval poprvé. Před nedávnem u nás například úspěšně dokončil pouť za pětadvaceti světovými rekordy, když před zraky členů redakce vytvořil rekord v nejvíce kouzlech předvedených za jednu minutu poslepu. Zvládl jich deset.
I tentokrát jsme přísně sledovali jak páteční předpověď a zapečetění obálky, tak její včerejší otevření. „Byla to ta samá obálka, podepsaná šéfredaktorkou a redaktory, s neporušenou pečetí. A neměla jiný obsah než jeden velký list papíru se správným výsledkem,“ říká sportovní redaktor Martin Bergman.
A co bude Zdeněk dělat dál? Na kontě má pětadvacet aktuálně platných světových rekordů a dokázal, že je i vizionářem. Stále však platí, že dál to bude hlavně o kouzlech a iluzích. „V létě mám v plánu ve spolupráci s regionální televizí iluze přímo v ulicích Jablonce a Liberce s náhodnými kolemjdoucími,“ říká Zdeněk Bradáč, který se sice narodil v Liberci, ale doma se cítí v Jablonci.