Omezení na trase vedoucí přes Oldřichovské sedlo začalo platit v pátek 12. ledna v 11 hodin dopoledne. „Týká se vozidel, jejichž okamžitá hmotnost bude přesahovat 6 tun. Délka trvání omezení bude závislá na aktuálním stavu sjízdnosti komunikace,“ informoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Do Libereckého kraje se v noci na pátek dnešek vrátilo sněžení, připadlo do tří centimetrů sněhu. Další sněhové srážky očekávají meteorologové o víkendu. Frekventovaná silnice přes Oldřichovské sedlo vede chráněnou oblastí, v zimě tam silničáři nemohou solit a vozovka se ve stoupání uklouzává, hrozí tak, že kamion na úzké silnici uvízne a cestu zablokuje. Objízdná trasa pro nákladní auta vede po silnici I/13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky.

Další silnice v Libereckém kraji jsou s opatrností sjízdné. Ujetá vrstva sněhu je na vozovkách nižších tříd v západní části Krkonoš, jinak jsou povrchy silnic převážně mokré či se zbytky sněhu a mohou namrzat. Teploty jsou dnes dopoledne mezi minus jedním až minus dvěma stupni Celsia, na horách kolem minus pěti stupňů, vyplývá z údajů na webech silničářů a meteorologů.

Ráno provoz na čtyřproudé silnici 35 ve směru od Turnova na Liberec dočasně zastavily dvě nehody, aktuálně je tato silnice průjezdná bez omezení. V Jeřmanickém kopci narazilo osobní auto do svodidel a na jednom sjezdu do centra Liberce se střetla čtyři auta. První nehoda se obešla bez zranění a druhá si vyžádala jedno lehké zranění.

Mohlo by vás zajímat: Pane, nemáte ponožky? Noclehárna je plná, lidé bez domova shání teplé oblečení

Zdroj: Jiří Louda