Malá firma na Novoměstsku, kde pracoval, ale tvrdí opak. Podle jejího šéfa se mladík nyní podniku mstí za to, že mu smlouvu neprodloužila. „První smlouva na dobu určitou mi končila vloni 31. srpna. Prvního září jsem ale normálně přišel do práce. Nikdo mne z podniku nevykázal, a tak jsem měl za to, že mi podle zákoníku práce přechází pracovní poměr na dobu neurčitou. Vedení podniku mi ale začalo vyhrožovat a po hrubém nátlaku mne 6. května přimělo k tomu, abych podepsal dodatek k pracovní smlouvě, podle něhož se mi smlouva prodlužovala právě do 6. května. Tak jsem tentýž den skončil,“ vysvětlil mladík s tím, že lidé by neměli podléhat nátlaku a rozmyslet se, než cokoli firmě podepíší.

Podle šéfa firmy byl podnik s prací mladíka nespokojený dlouhodobě a prodloužení smlouvy jen do 6. května s ním podepsal už na konci srpna. Datum 31. srpna ostatně stojí v záhlaví dodatku ke smlouvě. „Své chyby vždycky házel na někoho jiného, anebo se na čtrnáct dní hodil marod. Neplnil si své povinnosti, proto jsme se s ním rozloučili. Teď se cítí ublížený,“ uvedl jednatel podniku.

Odboráři ale spíš věří mladíkovi. „Firmy zneužívají toho, že je vysoká nezaměstnanost. Když se jim někdo znelíbí, zastraší ho a ten člověk pak podepíše cokoli,“ řekl krajský šéf ASO Milan Šubrt.