Mladí umělci z řad baletního souboru představí romantickou inscenaci s motivem nešťastné lásky Sylf. Jedná se o jeden z projektů začínajících tvůrců, díky němuž se mohou naučit technikám choreografie a osvojit si zkušenost s vedením týmu nebo přizpůsobit se tvůrčím výzvám. Jedná se o divadelní tradici, kterou podporuje šéfka baletního souboru Marika Mikanová.

Autorka Nuria Cazorla García novou inscenaci navrhla po vzoru světově proslulým romantickým baletem La Sylphide z roku 1832. V této moderní adaptaci, kde nadpřirozený příběh víly a její nešťastné lásky, se García snaží přiblížit děj dnešnímu publiku. Nuria Cazorla García přenesla děj do realističtějšího světa, čímž dodala příběhu nový význam.

„Myslím, že publikum bude mou verzí překvapeno. Pokud znají původní La Sylphide, hudba se jim připomene, poznají děj, ale zcela jistě uvidí úplně jiný pohled. A jestliže La Sylphide neznají, budou se bavit a doufám, že je zpracování mile potěší,“ uvedla choreografka.

Nuria Cazorla García, autorka nové inscenace, se nechala inspirovat světově proslulým romantickým baletem La Sylphide z roku 1832. Námět operního tenoru a mecenáše umění Adolpha Nourrita upravila pro současnou dobu. Jedná se o příběh o víle, která odláká mladého muže od jeho snoubenky v den jejich svatby a vtáhne ho do nadpřirozeného světa, kde se jeho láska k víle mění v posedlost. Rozervaný mezi pozemskou a nadpozemskou láskou nakonec přijde o všechno.

V hlavních rolích se představí Richard Svoboda a Anya Clarke. Jejich současný pohybový i herecký slovník dodává příběhu na atraktivitě a podtrhuje jeho silné sdělení.

Premiéra se uskuteční již tento pátek 31. května v Malém divadle.

Mohlo by vás zajímat: Regulovčíci vyrazili do akce. Svůj um předvedli na rušné liberecké křižovatce

Krajské kolo soutěže Regulovčík 2024. | Video: Jiří Louda