Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místo interny bude možná ambulance

Frýdlant – Ve Frýdlantě řeší jak dál po zrušení lůžek akutní péče na tamní interně. Řešením může být permanentní ambulance.

9.9.2015 1
SDÍLEJ:

Ředitel nemocnice Frýdlant Jiří Benedikt.Foto: Deník

Dohodneme se, že se dohodneme, tak zní závěr včerejší schůzky vedení města Frýdlant, Krajské nemocnice Liberec a Libereckého kraje se zástupci společnosti Euroclinicum, která provozuje nemocnici Frýdlant. Jednání se točilo kolem zrušení 35 lůžek akutní péče na oddělení interny, k čemuž došlo 1. září. „Potřebujeme najít řešení, jak zmírnit dopady tohoto kroku na obyvatele Frýdlantského výběžku. Už v minulosti jsme tu přišli o dětské oddělení, pak o porodnici, teď internu, trochu se obávám, co přijde dál," říká místostarosta Jiří Stodůlka.

„Jednáme o tom, že by tu vznikla ve spolupráci s krajskou nemocnicí interní ambulance, která by byla v provozu 24 hodin denně."
Jiří Benedikt, ředitel nemocnice Frýdlant

Pro město, potažmo celý výběžek, je přitom zajištění včasné lékařské péče prioritní. „Není možné, aby se všichni pacienti vozili do Liberce," zdůrazňuje starosta Dan Ramzer.

Podle ředitele nemocnice Frýdlant Jiřího Benedikta ale Euroclinicum s obnovením lůžkové interny nepočítá. „V tuto chvíli vedeme jednání s Krajskou nemocnicí a Libereckým krajem o tom, že by tu mohla vzniknout interní ambulance, která bude v provozu 24 hodin denně."

Pro pacienty by to v praxi znamenalo, že pokud se u nich vyskytnou nějaké potíže, dojeli by na tuto ambulanci, kde by podstoupili prvotní vyšetření. „Na jeho základě bychom pak rozhodli, zda pacient potřebuje další odborné vyšetření či zákrok a v tom případě by ho sanita převezla do Liberce a nebo by u nás pobyl na speciálním lůžku několik hodin a po zlepšení svého stavu by byl propuštěn domů," vysvětluje Benedikt.

Ambulanci město nebrání, přesto to podle něj není věc, se kterou by se spokojilo. „Dali jsme nemocnici jasně najevo, že zrušením interního oddělení porušili nájemní smlouvu. Na tom trváme. Takže ambulance je dobrá věc, ale pro město, respektive pro celé Frýdlantsko, je interna prioritní," zdůrazňuje Stodůlka.

Podle starosty Ramzera je také nutné vyřešit otázku sanitek. „Je nutné navýšit jejich počet. Teď je tu jedna sanita, když odjede třeba do Jindřichovic, tak druhá není v záloze, to nejde, ani nedomýšlím, co všechno se může stát."

„Nemocnice zrušením interny porušila nájemní smlouvu, na tom trváme. Ambulance je dobrá věc, ale interna je pro nás prioritní."
Jiří Stodůlka, místostarosta Frýdlantu

Další jednání o vzniku ambulance mají proběhnout za 14 dní. „Primáři naší nemocnice i krajské dostali za úkol vymyslet vše po odborné stránce," dodal Benedikt.

Záležet bude i na postoji Libereckého kraje, zda bude ochoten na provoz ambulance přispívat.

Autor: Jana Pavlíčková

9.9.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Šerm - Liberec

Tento víkend bude v Liberci patřit mladým šermířům

EET. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Areál bývalé textilky Bytex v Chrastavě zmizí. Demolice potrvá tři měsíce

Chrastava – Bytex, Mykana, Bremi, Wassa. Rozlehlý areál bývalé textilky v Chrastavě v Nádražní ulici už vystřídal řadu jmen.

Záchranáři čekají, kdo je povede. O místo šéfa Záchranné služby má zájem 10 lidí

Liberec – Na nového ředitele čeká nejen krajská nemocnice Liberec, ale také krajská záchranka.

ANKETA: Měla by budoucí vláda pevně stanovit termín přijetí eura?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Jak malují šimpanzi ze zoo?

Frýdlant – Nevšední výstavu maleb šesti šimpanzů ze ZOO Liberec hostí radnice ve Frýdlantu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení