Mezi finalistky se dostala i liberecká rodačka Veronica Biasiol, která patří k nejznámějším českým influencerkám. Na Instagramu ji sleduje 217 tisíc uživatelů. Ve své tvorbě se zaměřuje pětadvacetiletá finalistka na módu, úspěšně rozjela svoji značku kosmetiky. Trpí neinfekčním kožním onemocněním zvaným vitiligo, které léta tajila před veřejností. Při tomto onemocnění dochází ke ztrátě pigmentace kůže. Vznikají tak bílé, často symetrické a ostře ohraničené skvrny.

Do výběru nejlepších deseti se probojovala také Petra Beníšková, kterou mohou diváci znát z reality show Love Island. Mladá žena pochází z Liberce a aktuálně pracuje jako osobní bankéřka. Mezi její koníčky patří sport, tanec a vysedávání s kamarádkami v kavárnách.

Lucie Berka před vypuknutím nemoci.
Přes 20 let se stará ženám o vlasy. Teď kadeřnici do života vstoupila rakovina

Další finalistky jsou Michaela Macháčková, Adéla Štroffeková, Simona Kuklová, Michaela Sedláková, Marie Babíčková, Alina Demenťjeva, Julie Smékalová a Tina Diallo. Vítězka se bude radovat z korunky, která září v křišťálových a emeraldově zelených barvách, její lesk zdůrazňuje stříbro po celém povrchu. Nese název Grand Crystal Charm, tedy Velkolepé křišťálové kouzlo či půvab, a opět ji vyrobil tým Olgy Kopalové Rynešové z jablonecké firmy ŠENÝR Bijoux.

Soutěž krásy Miss Czech Republic založila podnikatelka a modelka Taťána Makarenko v roce 2010. Záměrem soutěže je pořádat v České republice unikátní soutěž krásy, která oslavuje krásu, inteligenci a přesah dívek. „Také je pro nás důležitá otevřenost pravidel a podpora diverzity žen,“ zdůraznila Makarenko s tím, že od založení je nezbytnou součástí celé soutěže charitativní aspekt, který byl vetknut i do sloganu „Krásné tváře pomáhají“.


Nahrává se anketa ...

Mohlo by vás zajímat: Tradice hasne. Skleněné figurky z Železného Brodu nemá kdo vyrábět

Zdroj: Sedlák Jan