Slalomoví minikáristé mají nyní prázdniny po náročné jarní části sezóny, zatímco sjezdaři mají největší závod sezóny teprve před sebou.

Vněmeckém Uersfeldu se 24. - 26. července pojede Mistrovství Evropy ve sjezdu, kde se očekává účast až 200 závodníků. Závod se pojede zvelké části přímo ve městě, čímž je předem zaručena velká divácká návštěva. Jelikož jezdci dosahují rychlosti okolo 100 km/h, jsou pro jejich i diváckou bezpečnost okolo trati rozmístěny bariéry.

Česká výprava nepatří nikdy knejpočetnějším, ale závodníci jsou zvyklí, že vždy patří mezi špičku a bojují o první místa. Vždyť jen na minulém mistrovství, které se jelo vBozkově, získali dva tituly mistra Evropy a jeden titul vicemistra.

Letos se bude na tyto úspěchy pokoušet navázat 10 jezdců minikár. Vkategorii monopost C2 (10 – 13 let) pojede Jan Šimůnek zMladé Boleslavi, který vloni získal titul mistra Evropy vnejmladší kategorii C1. Letos jako nejmladší vkategorii C2 bude mít velmi těžkou pozici. Vkategorii monopost C3 (14 – 17 let) pojede loňský vicemistr Jakub Sejkora zJablonce n. N. a Martin Flanderka zVšelibic u Liberce.

Tři čeští zástupci pojedou vkategorii monopost C4 (od 18 let). Jedenáctinásobný mistr Evropy Jan Sejkora zJablonce bude obhajovat loňský titul, který budou určitě chtít získat i Jiří Janovský zPříbrami a Milan Holubec zLiberce. Vkategorii bob C6 pojedou posádky Miroslav Marián – Jiří Zuzák zČeského Krumlova a Petr Musal – Vlastislav Bufák zMladé Boleslavi. Do kategorie kart C8 jsou přihlášeni Zdeněk Švajda jun. a sen., oba zJenišovic u Turnova.