Žádná becherovka, jak by se dalo u strany Miloše Zemana čekat, ale červené víno. Na něm si včera odpoledne před libereckým obchodním centrem Plaza mohli pochutnat všichni, které přilákal mítink Strany práv občanů – Zemanovců.

„Podle posledních předvolebních průzkumů bychom měli dosáhnout 5,5 % hlasů, takže by žádný hlas voličů neměl propadnout,“ poznamenal expremiér Miloš Zeman, který se svým autobusem Zemák nyní brázdí celou republiku. Liberec se stal 247. místem, kam Zemák dorazil.

Podpoříme všechno, co máme za správné

„Nejčastěji se lidé ptají, s kým půjdeme po volbách do koalice. My říkáme, že s nikým, protože nechceme následovat Stranu zelených. Ta se šesti poslanci získala čtyři ministerská křesla. Za ně prodala svůj volební program,“ prohlásil expremiér. „My nechceme být ve sněmovně žádným přílepkem. Ale, pokud se tam dostaneme, budeme otevřeně podporovat všechny návrhy, s nimiž souhlasíme, bez ohledu na to, z jaké vyšly strany,“ zdůraznil.

Dotazy: korupce a nezaměstnanost

Na mítinku představili Zemanovci svůj program jen velmi stručně, větší prostor dali dotazům diváků. Liberečany zajímalo to, co u ostatních stran – jak by Zemanovci řešili nezaměstnanost v regionu, anebo jak by potírali korupci. Kromě jedničky, Věry Dunajčíkové z Frýdlantu, se představili i další lidé z čela kandidátky, dvojka Jaroslav Masopust, trojka Jan Struž, čtverka Oldřich Němec a pětka Miroslav Coufal z Nového Boru. „Nezaměstnanost bychom snižovali investicemi a zadáváním veřejných zakázek,“ shrnul Miloš Zeman.