„Naše dopravní společnost nadále provoz městské hromadné dopravy bude zajišťovat na základě smluvního vztahu s provozovatelem. Pro cestující se prakticky nic nemění,“ upozornil dopravní specialista ČSAD Jablonec nad Nisou Pavel Jaško.

Ti, co využívají městskou hromadnou dopravu se nemusejí obávat změn, co se týče papírových jízdenek, délky tarifu či změny ceny jízdného. Veškeré zakoupené jízdní doklady zůstávají v platnosti a jejich cena se nemění.

„Jednotlivé jízdenky s logem společnosti ČSAD Jablonec nad Nisou platí nejpozději do 30. června roku 2010. Od 1. 1. 2010 budou v prodeji jízdenky s logem nového provozovatele - Dopravního podniku města Liberce,“ podotkl Pavel Jaško. Změna pro cestující nastane tedy pouze ve vzhledu papírové jízdenky. Cestující budou nadále přepravovat stávající autobusy.

Města Liberec a Jablonec nad Nisou mají i nadále odlišné tarifní podmínky. Jízdní doklady lze využít vždy jen v daném městě (neplatí při zakoupení jízdních dokladů IDOL). A proč ke spojení dvou podniků došlo? Prakticky se sešlo více drobných důvodů, které by přinesly do budoucna úsporná opatření pro oba dopravní podniky.

Jsou to například výhodnější nákupy autobusů na plyn, pneumatik a další. To, že jabloneckou Městskou hromadnou dopravu pod svá křídla vezme Dopravní podnik města Liberce vyplynulo z dohody obou dopravců.

Návrh odsouhlasili jablonečtí zastupitelé na posledním zasedání v roce 2009. „Výhod je hned několik. Jsou to například společné nákupy pneumatik, pohonných hmot a především tak dopravní podnik dosáhne na evropské dotace, které mohou čerpat města s více jak padesáti tisíci obyvateli,“ vysvětlil jablonecký místostarosta Lukáš Pleticha. Další výhodou spojení by mohl být levnější nákup autobusů na plyn. Touto cestou chce jablonecký dopravce jít a od Liberce čerpat zkušenosti.