Podle lidí, kteří sem byli zvyklí chodit pravidelně pro čerstvou zeleninu a ovoce, trhovce vytlačují z prostoru automobily. Některé dny zde stojí jen dva nebo tři stánky, někdy dokonce ani jeden.

„Chodím sem pravidelně a připadá mi, že tržnice v poslední době hodně upadá. V pondělí byla zavřená, protože tam dávali jakousi reklamu. Další den zde stálo jen pár stánků. Obvykle je tu jenom asi pět nebo šest prodejců,“ postěžoval si senior Oldřich Krtička z Liberce.

Jak doplnil, ani se mu moc nevyplatí sem chodit, neboť základní zelenina, jako jsou rajčata, papriky nebo okurky, je tu stejně drahá jako v kamenných obchodech. „Domácí zeleniny, kterou sem dodávají pěstitelé ze svých zahrádek, ubývá. Ještě je to snad třeba česnek. Ostatní zboží asi nakupují trhovci ze stejného velkoskladu jako normální obchody,“ poznamenal.

Lidem tedy v tržnici chybí jak domácí produkty, tak i pestřejší nabídka. „Je to ostuda, že Liberec nemá pořádnou tržnici. Každé velké město si své tržnice pěstuje a hlídá. Vždyť nejde jen o to, že zboží na tržnicích doplňuje nabídku kamenných obchodů. Tržnice bývají také místem, kde se setkávají lidé,“ rozhorlila se Libuše Šmídová z Liberce.

„Město se honosí mistrovstvím v lyžování, ale na své občany kašle,“ dodala s tím, že například v Brně Zelný rynk patří ke koloritu města, a svou vyhlášenou tržnici má například i menší Jihlava.

Představitelé města se ale podobným nařčením brání, neboť tržnici město Liberec ani nevlastní, a ani neprovozuje. Tržnice je v soukromých rukou. „Je nám líto, jestliže tržnice nefunguje tak, jak by si občané přáli. Město ji však nevlastní,“ potvrdil tiskový mluvčí magistrátu Martin Korych. „Vím ale, že náměstek Milan Šír s majiteli o tržnici jedná. Nyní má ale dovolenou, takže nemáme přesnější informace o tom, jak to s tržnicí bude,“ doplnil.

Městská tržnice už v Liberci vystřídala několik sídel. Několik let byla pod střechou v budově bývalých divadelních dílen. Majitel dům prodal, a trh se tak přesunul na parkoviště za ČSOB. V kryté budově, kde dřív tržnice byla, vzniká nyní lezecké centrum.