Město Liberec se totiž rozhodlo, že operační středisko strážníků, které doposud sídlí v budově krajského úřadu v ulici U Jezu se přesune do sídla městské policie, které je v budově libereckého magistrátu pod nádražím, v bývalém Uranu.

Podle vyjádření města stěhování již odsouhlasila rada města a nyní se čeká na zelenou od zastupitelstva.

„Sestěhování uvítáme, a to z důvodu lepší komunikace mezi jednotlivými odbory městské police a potažmo z důvodů lepší vzájemné spolupráce,“ uvedla Daniela Bušková, tisková mluvčí libereckých strážníků.

Operační středisko městské policie obsluhuje tísňovou bezplatnou linku 156 a monitoruje dění v Liberci prostřednictvím nainstalovaného kamerového systému. „Operační středisko funguje v nepřetržitém režimu po celých čtyřiadvacet hodin a střídá se na něm celkem 9 strážníků,“ upřesnila Daniela Bušková s tím, že se momentálně kamerový systém skládá z 18 kamer.

K těm však brzy přibude další. „Novou kameru nainstalujeme na křižovatce ulic Třída 1. máje a Na Rybníčku,“ upřesnil Ladislav Krajčík s tím, že díky novému přístroji budou mít strážníci pod dohledem kompletně část centra města od Soukenného náměstí až po nádraží Českých drah.

Jde o místo, kde je podle informací ředitele městské policie Ladislava Krajčíka zvýšené teoretické nebezpečí kriminality, a to především kvůli hernám, které se zde nacházejí. Finance na ni získá městská policie díky úspěšné žádosti o dotaci.