Poprvé se na dvě hodiny otevře kolem osmé hodiny ranní, podruhé budou mít řidiči šanci k vjezdu v šest večer. V této době bude umožněno zásobování a vjezd rezidentům.

„Je to další pokus o regulaci dopravy v pěších zónách kolem radnice. Rada města kvůli tomu vedla vášnivou diskuzi. Počítáme totiž, že tato opatření vyvolají řadu rozporuplných reakcí. Situace byla ale neúnosná. Aut vjíždějících do pěších zón na Benešově náměstí a v Pražské ulici bylo příliš,“ řekl Deníku liberecký primátor s tím, že na radnici chodily kvůli vozům pohybujícím se v těchto pěších zónách neustále stížnosti.

„Jsme si ale vědomi, že se to nebude líbit podnikatelům a lidem, kteří zde bydlí. Nemáme ale jinou možnost. Doufat, že budou řidiči respektovat dopravní značení, by bylo naivní,“ dodal Jiří Kittner.

Nově se navíc řidiči nedostanou od radnice ani do ulice 5. května. Ta je kvůli stavbě obchodního centra Liberec Plaza neprůjezdná už nyní a obnoven již nebude ani výjezd z této ulice do křižovatky na Šaldově náměstí.

Podle tiskového mluvčí libereckého magistrátu Martina Korycha začnou plánované změny platit poté, co bude dokončena výstavba obchodního centra Liberec Plaza, což by mělo být zhruba na jaře příštího roku.

Složek integrovaného záchranného systému se nový režim nedotkne. Město totiž všechny posádky vybaví vysílačkami, s jejichž pomocí si v případě potřeby závoru otevřou. „Záchranáři se navíc budou moci stále dostat do Pražské ulice zespoda,“ poznamenal primátor.