„Letos vypisuje město Liberec výběrové řízení na zhotovení rekonstrukce prvních dvou etap – lokalita Žitná a lokalita Ježkova. Předpokládaná cena je u Žitné 40,2 milionů, u Ježkovy 10,18 milionů korun. Dotace by z toho měly pokrýt 85 %," uvedla mluvčí libereckého magistrátu Zuzana Minstrová.

V součtu má sice město z programu IPRM (Integrovaného plánu rozvoje města) k dispozici jen bezmála 44 milionů korun, ale i tak předpokládá realizaci dvou etap projektu za více než 50 milionů. „Počítá totiž s tím, že se podaří veřejnou soutěží na zhotovitele stavby cenu snížit tak, že nakonec město bude moci za tu cenu 44 milionů realizovat dvě etapy projektu Žitná," doplnila Minstrová. Díky revitalizaci, která v Rochlici začala už v roce 2007, se místo postupně mění v dobrou adresu, míní vedení Liberce.

Co se vylepšilo

„Vedle chodníků, silnic, veřejné zeleně, dětských hřišť a městského mobiliáře byly dotační prostředky investovány také například do soukromých nemovitostí. Nová okna, fasády nebo izolace domů si jejich vlastníci mohli pořídit i díky Evropskému fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu," popsal už dříve snahu města o zvelebení této části bývalý náměstek Lukáš Martin (ČSSD). V Žitné se v rámci revitalizace rozšíří také parkování a kontejnerová stání. Lokalita bude přístupnější pro imobilní občany.