„Paní primátorka se od svého nástupu do úřadu začala velmi zodpovědně zajímat o chod nemocnice – pravidelně se o něm informuje a sleduje, kde by mohl magistrát prospět, aby se tato podpora odrazila i na dobré léčbě pacientů. My jsme pochopitelně za tuto spolupráci velmi rádi, a navíc dnešní akce je toho bezprostředním dokladem,“ uvedl generální ředitel nemocnice Zdeněk Konrád.

Pohádku o medvědech s názvem Medvědí hora přijela dětem zahrát paní herečka Jarmila Enochová s tzv. nafukovacím divadélkem Rolnička. „Původně jsme měli na výběr pohádku o drakovi, ale nakonec jsme dali přednost medvědům, neboť se domníváme, že drak by pro ty nejmenší nebyla úplně nejvhodnější bytost,“ případně glosoval dramaturgii Zdeněk Konrád. Jak uvedl tiskový mluvčí nemocnice Lukáš Gibiec, v podobných akcích by nemocnice ráda pokračovala i do budoucna.

Spokojeností z pohádkového dopoledne se kromě dětských pacientů netajila ani liberecká primátorka Martina Rosenbergová: „Za tu radost v jejich očích tyto projekty nepochybně stojí,“ svěřila se.