„Je to první konkrétní krok k vymezení si pozic. Je jasné, že Dětské dopravní hřiště v Liberci slouží takřka bez výjimky libereckým dětem. Ostatní města v kraji si svá dopravní hřiště řeší také sama a v rámci svých rozpočtů," řekl v pondělí náměstek primátorky pro ekonomiku Jiří Šolc.

Liberecké dopravní hřiště by nejspíš mohla spravovat městská policie. Ta už v současnosti provádí na hřišti dopravní výchovu pro žáky čtvrtých tříd základních škol.

Město má navíc v plánu zřízení školícího centra pro městské strážníky. Ti zatím musí dojíždět na povinná školení mimo Liberecký kraj. Nové středisko by mohlo sloužit nejen ke vzdělávání libereckých strážníků, ale i těch z okolních měst a obcí.

„Městská policie má už v současné době na dopravním hřišti jednoho strážníka. Ten v létě provádí výuku při jízdách a v zimě v učebně," poznamenala Daniela Bušková, mluvčí městské policie. Podle ní je však brzy na uvádění bližších záměrů.

Dětské dopravní hřiště patří Libereckému kraji teprve dva roky. Přesto, že se před rokem dočkalo menší rekonstrukce, jeho stav není nejlepší. „Dále pokračují jednání o financování nadměstských služeb, zejména kojeneckého ústavu, divadel a zahrad," doplnil náměstek pro ekonomiku.