„Krásní mladí lidé jsou hříčkou přírody, ale krásní staří lidé jsou umělecká díla," zní citát Johana Wolfganga von Goetheho. Právě dnes se na celém světě slaví Mezinárodní den seniorů.

„Komunitní středisko Kontakt již šestým rokem slaví nejen tento den, ale celý měsíc jako Měsíc seniorů a připravili jsme pro nejstarší občany bohatý kulturní program," řekl ředitel komunitního střediska Michael Dufek.

Věra Martinová

Kulturní akce odstartuje dnes koncert Věry Martinové v libereckých Lidových sadech. Začátek je naplánovaný na 16.30.

Další kulturní akce je plánována na středu 16. října od 16.30 hodin v Experimentálním studiu v Lidových sadech, kde bude o svém životě povídat herec Stanislav Zindulka. Měsíc seniorů slavnostně zakončí ve čtvrtek 31. října od 16.00 v Divadle F. X. Šaldy svým koncertem houslový virtuos Václav Hudeček.

Snímek Šmejdi

Komunitní středisko Kontakt také aktivně reaguje na aktuální téma poslední doby, a to na podvodné praktiky některých obchodních firem vůči seniorům a na ochranu seniorů před nimi.

„Připravili jsme pro naše starší občany promítání aktuálního snímku Šmejdi v Krajské vědecké knihovně. K němu také patří přednáška se zástupci D testu a další se Silvií Dymákovou, režisérkou Šmejdů na téma Finanční vzdělávání pro seniory aneb jak se vyznat," zve Dufek. Senioři nepřijdou ani o pravidelné klubové akce.

Dnes také začíná výstava Stáří čas moudrosti, zralosti a vzpomínek v prvním patře nákupního centra Plaza. Vernisáž začíná v 15 hodin.

Výstava zahrnuje velkoplošné koláže a instalace připomínající formou umělecké zkratky historii od 40. let minulého století do současnosti a expozici dětských hraček od 40. do 80. let minulého století.

Měsíc seniorů s Kontaktem

Dnes 1. října od 16.30

Lidové sady Liberec

VĚRA MARTINOVÁ koncert

Středa 9. října od 14 hodin

Krajská vědecká knihovna v Liberci

ŠMEJDI promítání filmu

Středa 16. října od 16.30

Experimentální studio, Lidové sady, Liberec

STANISLAV ZINDULKA povídání o životě

Čtvrtek 24. října od 14 hodin

KONTAKT, klubovka 5. patro, Liberec

Přednáška D testu

Čtvrtek 31. října od 16 hodin

Divadlo F. X. Šaldy, Liberec

VÁCLAV HUDEČEK koncert