Stává se tak po Lucii Bílé a Haně Zagorové další ženou hvězdné série Slavíci ve zlatě, kterou razí Česká mincovna. Kromě zlaté uncové medaile jsou k dostání i zlaté půluncové a stříbrné uncové medaile. Z dosud emitovaných medailí tohoto cyklu je výjimečná svým pojetím. Její autor, mladý jablonecký medailér Roman Shamilyan jeden z návrhů pojal jako záběr na zpěvaččiny oči, pro ni tak typické. A právě tento návrh se zpěvačce nejvíce líbil. Druhá strana pak nese text Modlitby pro Martu překrytý čtyřmi letopočty. První tři „66, 68 a 69“ připomínají trojici vítězství v anketě Zlatý slavík. Rok „70“ je hvězdou překrytý jen částečně kvůli tomu, že slavíka sice vyhrála, ale byl jí předán neoficiálně.

Dagmar Kubištová, předsedkyně Ligy na ochranu zvířat ČR a provozovatelka útulku pro opuštěná zvířata v Lučanech nad Nisou. V Dášence našlo azyl i nalezené prase.
„Je třeba v aktivitě nepolevovat,“ říká Dagmar Kubištová

V mincovně došlo i na milé setkání zpěvačky s Dagmar Kubištovou, předsedkyní Ligy na ochrany zvířat a provozovatelkou lučanského útulku, které předali šek s charitativní částkou 5000 korun.