Pětadvacetiletý Petr Schmiedel vystudoval strojní fakultu a management v průmyslu na pražské ČVUT. Jeho stejně stará žena Michaela Literární akademii Josefa Škvoreckého. „Prošel jsem během studia poměrně dlouhou praxí, abych zjistil, že to není to pravé," říká rodák z východočeského Trutnova. K zbrusu novému oboru ho dostala náklonnost k dobrému jídlu. „Prázdniny jsme trávili u babičky, v malé vesnici Varvažov na Ústecku, byl jsem zvyklý na domácí zeleninu, voňavé ovoce, domácí marmelády," dodává.

To teď spolu se svou ženou nabízí i v malé prodejničce v Revoluční ulici v Liberci.

Jak se vám začínalo?

Tak začátek je vždycky optimistický, lidé jsou na novinku zvědaví, pak to trochu opadlo, ale časem jsme si vytvořili stálý okruh příznivců.

Pomohlo vám znovuotevření Revoluční ulice?

Určitě, zákazníci jsou rádi, cesta k nám je pohodlnější, ale dost lidí o tom, že sem mohou dojet autem, ještě stále neví.

Co je největším tahákem z produkce zdejších farmářů?

Určitě uzeniny, které nám dodává řezník pan Nosek ze Studence. Klobásy nebo šunka obsahují 90 procent masa, párky 80 procent. Hlavně v nich nejsou žádné stabilizátory a další „éčka". Hodně oblíbené jsou také kozí sýry a mléko. Ty bereme z kozí farmy v Pěnčíně. Chleba a pečivo z Vysokého nad Jizerou. Nabízíme i výborný česnek z Lounska.

Jaký je rozdíl mezi farmářským výrobkem a biopotravinou?

Farmářský výrobek, na který se především zaměřujeme, je ve výborné kvalitě a je to prostě dobré jídlo. Někteří pánové sem třeba chodí speciálně pro páreček, játrovou paštičku… Máme kvalitní a osvědčené dodavatele, kteří potraviny dělají s láskou a nešidí je. My si děláme rozbory kvality.

Biopotraviny podléhají mnohem větší kontrole. Farmář, který chce tuto značku, musí prokázat, že půda, na které pěstuje třeba jablka nebo brambory, není zamořená pesticidy a podobně.

Dá se značce bio věřit, že jde o skutečně biologicky čistou potravinu?

Je potřeba rozlišit, zda třeba u směsí je bio už samotný základ. Třeba v Německu se prodává šumivá bio ovocná limonáda, ale už se nezkoumá, zda bio jsou i jablka a hrušky.

Takových potravin je třeba v Německu 20 až 30 procent. Testem projde třeba 20 výrobců a jeden může udělat chybu. Ale u výrobků, které se neskládají z více produktů, je značka bio skutečně známkou kvality. Což se pochopitelně promítne i v ceně, protože farmář musí za kontroly a certifikáty platit a protože nehnojí uměle, výnosy nejsou tak vysoké.

Kolik vašich zákazníků ji vyžaduje?

Tak deset procent.

Vy sám jste také z hor, co vás přivedlo do Liberce?

Se ženou jsme studovali v Praze, kdysi jsme navštívili Liberec a moc se nám tu líbilo. Řekli jsme si, že je to přesně něco mezi Trutnovem a Prahou.

Mluvil jste o lásce k dobrému jídlu. Co je vaším favoritem?

Naše šunka. Ta je lepší, než řízek!