„Seděl jsem ve svém firemním autě s vypnutým motorem, když ke mně přistoupila policejní hlídka a chtěla po mně, abych jí v rámci běžné kontroly ukázal doklady,“ popsal událost Radek Václavík.

Protože však u sebe neměl doklady potřebné k řízení vozidla, policistka se rozhodla udělit mu za toto pokutu. „Ale já nechápu proč, když jsem auto neřídil? Jen jsem v autě seděl, a na to snad řidičák nepotřebuji,“ podivuje se Radek Václavík s tím, že je majitelem řidičského oprávnění, jen ho podle svých slov neměl u sebe.

Navíc se mu nelíbilo jednání především policistky, která ho v mrazivé noci vytáhla v triku s krátkým rukávem z auta a ještě jej podle jeho slov slovně napadala, aby stál rovně.

„Kroutil jsem se, protože mi byla hrozná zima,“ vysvětlil Václavík. Navíc jak dodal, mu ještě policistka vytýkala, že nesedí ve svém vlastním, ale firemním autě. Ovšem ta firma je podle něj jeho.

„Policisté se mi navíc na mou žádost odmítli legitimovat, ale já jsem si jejich údaje stihl zaznamenat a rozhodně si jejich jednání nenechám líbit, budu to řešit dál,“ uzavřel Radek Václavík.

Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie doporučila v tomto případě, aby si pan Václavík podal stížnost. „V Liberci existuje Skupina pro stížnosti a kontroly a pokud se na ni stěžovatel obrátí, skupina prošetří, zda policisté jednali v souladu se zákonem,“ vysvětlila Vlasta Suchánková s tím, že do doby prošetření nelze ani poskytnout vyjádření k samotné události.