Letos se sem vypravilo na lyže 80 tisíc lidí. Přesto sezóna nepatřila k těm ideálním. „Bylo to o zhruba o dvacet procent méně návštěvníků než loni,“ bilancuje nový ředitel Sportovního areálu Ještěd Jan Svatoš. Podle něj mohlo za tuto situaci zejména počasí. „Odrazily se v tom zejména vánoční svátky. Zatímco v Krkonoších už byl sníh a lyžovalo se, u nás ne, a to je podstatně znát na počtu lidí i a tržbách. „Kdyby nám počasí přálo, mohla návštěvnost převýšit loňský rok,“ vychází Svatoš naopak z únorové návštěvnosti, která předčila očekávání. „Především o jarních prázdninách se sem podařilo nalákat návštěvníky z Prahy,“ uvedl jeden z důvodů, který kromě příznivých povětrnostních podmínek přilákal do areálu velké množství lyžařů.

O víkendu tak přestaly jezdit nejen vleky, ale i čtyřsedačková lanovka na Skalku. Ta se rozjede znovu zase o letní sezóně, kdy lokalitu zaplaví bikeři. Provoz bude zahájen už 21. dubna.

Konec lyžování oznámily včera také lyžařské areály v Jizerských horách. Zatímco na Severáku a Tanvaldském Špičáku se jezdilo naposledy ještě včera, v Bedřichově skončili sezónu o týden dřív, už 18. března.

Také Krkonoše se pomalu loučí se zimní sezónou. Podle aktuální informace by se ale v Harrachově mělo lyžovat nejméně do velikonočních svátků. „Je tu krásně a po ránu jsou dva stupně, takže sníh je ještě tvrdý,“ lákají.