Vedlejší sezona už platila ve středisku Paseky nad Jizerou. "Počasí bylo pěkné, lanovka byla plná, takže s návštěvností jsme ještě spokojeni," řekl Martin Říha z lyžařského areálu, kde je zhruba půl metru sněhu. "Rádi bychom jezdili do Velikonoc," dodal.

Dobré podmínky stále jsou také v areálu Ski-Bižu v Jizerských horách. "Sobota byla průměrná a neděle už slabá. Je znát, že končí jarní prázdniny, lidi už to na hory netáhne," uvedl Pavel Bažant z lyžařského centra. Provozovatelé ho chtějí udržet otevřené do konce března.

Jedno z nejlepších lyžování bylo o víkendu na Ještědu, přesto přišlo lyžařů málo. "Za víkend to mohlo být asi 1000 lidí, což je málo. Pokud není sníh v nížinách, do hor to netáhne. Podmínky jsou přitom ideální," shrnul Jan Svatoš z areálu Ještěd. Od pondělí budou v centru prodávat jízdenky za ceny vedlejší sezony. "Určitě pojedeme celý týden a pak uvidíme podle počasí," dodal.

V Ústeckém kraji je v provozu ještě středisko Zadní Telnice na Ústecku, kde se už týden platí vedlejší sezona. Až od pondělí ji zavádí ve středisku Klíny v Krušných horách. "Návštěvnost byla dobrá. Sobota je vždy silnější, ale i dnes bylo dost lidí. Sluníčko svítilo, v provozu je celý areál," řekl jeden z provozovatelů Josef Dlouhý. "Jezdí se na technickém sněhu, naštěstí neubývá, přes noc mrzne, dopoledne je to pěkně tvrdé, odpoledne měkčí, takové jarní lyžování," doplnil Dlouhý.

Sezonu už uzavřely menší areály v Krušných horách. Konec lyžování už ohlásili v Horním Podluží či Jiřetíně pod Jedlovou.