Nejkrásnější dívky Liberce Andrea Kolářová, Natálie Kotková a Klára Kabátková (vítězné trio ze soutěže Miss Liberec 2012) pilně trénují pod dohledem olympijského medailisty v běhu na lyžích Jiřího Magála a bronzového medailisty z mistrovství světa Dušana Kožíška na trati sobotního velkého závodu seriálu běhů RunTour 2012.Včera se společně se zpěvákem Ondřejem Rumlem proběhly parkem u točny tramvaje v libereckých Lidových sadech. Veřejným tréninkem tak chtějí nalákat na blížící se závod série RunTour v běhu. Jejich snažení sledovalo několik desítek zvědavců.

RunTour České pojišťovny 2012 je seriálem šesti závodů po celé České republice v běhu na 10 a na 5 kilometrů na silnici či v terénu. Jeho třetí díl se uskuteční v sobotu 14. července v Liberci v Lidových sadech. Dětský závod na 1000 metrů začne v 16.00 hodin, hlavní závod na 10 i na 5 km v 17.00 hodin.

Celý seriál je nabídkou jak pro vrcholové, tak rekreační běžce, i pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet svou kondici a vytrvalost a s během teprve začínají.

„Zároveň je celý program koncipován jako celodenní zábava pro rodiče s dětmi, součástí je řada doprovodných akcí. Závodníci s doprovodem získají zvýhodněnou vstupenku do liberecké ZOO, takže si mohou s RunTour České pojišťovny užít v sobotu v Liberci celý den," říká tiskový mluvčí závodu Tomáš Leixner. „Je připravená například autogramiáda sportovců z ASC Dukla, střelba z laserových pistolí či veslařský trenažér. Celou akci zakončí velký táborák."