„Na prvním místě zdraví a bezpečnost. Z důvodu přijatých preventivních opatření proti šíření onemocnění COVID-19 je od zítra 14.3. 2020 středisko Skiareál Ještěd uzavřeno  a provoz v sezóně 2019/20 ukončen,“ oznámil ředitel areálu Jakub Hanuš. Stejná omezení platí i pro skialpinisty na našich sjezdovkách. „Děkujeme, že respektujete nařízení a věříme, že se situace co nejdříve vyřeší,“ dodal.

Stejné opatření vydala i společnost SkiBižu, která provozuje sjezdovky v Jizerských horách. Na Severáku jezdilo ráno ještě několik desítek dětí, v provozu byly i lyžařské školky. „Dnes, 13. 3. je na Severáku i Tanvaldském Špičáku zrušeno večerní lyžování, od soboty 14. 3. je provoz ukončen,“ píše se také na jejich webu. Lyžařská střediska tak v letošní nevydařené sezóně dostala poslední ránu.

Situace ale není o moc lepší ani u sousedů. Na Slovensku platí také zákaz provozování sjezdovek. A včera se podle informací od vracejících se lyžařů vylidnily i sjezdovky v Rakousku. Ukončení sezóny oznámily dnes ráno i lyžařské rezorty v Polsku.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in