Luboš Wejnar pochází z Jablonce, kde působil od roku 1989 v ČSAD nejprve jako dispečer, později se přes vedoucího střediska a vedoucího autobusové dopravy vypracoval na ředitele celé společnosti.

Ředitelem zbrusu nové společnosti se stal na základě řádného výběrového řízení. Do nové funkce nastoupí od 1. května 2018. „Jablonec je moje srdeční záležitost a vlastně celou svou dosavadní profesní kariéru jsem měl a mám s MHD v Jablonci spojenou. Začínal jsem v Jablonci a do libereckého dopravního podniku jsem přišel v době, kdy převzal i městskou hromadnou dopravu v Jablonci,“ vzpomněl Luboš Wejnar.

Ilustrační foto.
Okresy se budou papírově stěhovat. Změna se jen v kraji dotkne desítek obcí

Z DPMLJ chtěl odejít již loni, kdy se přihlásil do výběrového řízení na ředitele dopravního podniku v Hradci Králové. Tam ale skončil jako druhý.

Jablonecká dopravní je společnost ve stoprocentním vlastnictví města. „Luboš Wejnar byl nejlepším ze tří uchazečů. Získali jsme odborníka vysokých kvalit a věřím, že jeho práce se příznivě promítne do fungování nové městské společnosti,“ okomentoval nově obsazenou pozici primátor Petr Beitl.