K přepadení mělo dojít 13. prosince  2015 krátce před půl druhou v noci na příjezdové komunikaci před obcí Mníšek ve směru od Albrechtic. „Zatím neznámý řidič tmavého vozu měl záměrně zatarasit cestu řidiči VW Golf s polskou registrační značkou a donutit ho k zastavení. Řidič ale po tomto manévru havaroval do stromu. Osádka neznámého tmavého vozidla, kterou tvořili tři muži, poté u havarovaného auta rozbila okénko a z jeho interiéru měla odcizit finanční hotovost v cizí měně. V přepočtu na českou měnu se mělo jednat o miliony," popsala dramatickou noc podle výpovědi svědka krajská mluvčí Vlasta Suchánková.

Podle znalce verze nesouhlasí

K vyšetřování dopravní nehody byl přibrán soudní znalec z oboru silniční dopravy, který provedl ohledání místa nehody, havarovaného vozu a také nasimuloval různé alternativy způsobů, jak k ní mohlo dojít. „Ze závěrů soudního znalce je zřejmé, že mechanismus vyjetí vozidla VW Golf do stromu neodpovídá z technického hlediska nehodovému ději, který policistům popisoval poškozený muž," doplnila mluvčí.

Důležitou roli hrály kamery. „Šetřeními a vytěžením kamerových systémů vyšlo najevo, že na záznamech je zachycen pouze vůz „poškozeného", žádné jiné vozidlo v danou dobu inkriminovaným místem neprojíždělo. Současně se začaly objevovat rozpory v jeho výpovědích," doplnila mluvčí.

Policisté naopak na základě všech zjištěných skutečností prokázali, že k danému skutku a způsobem, jakým „poškozený" událost popisoval, nedošlo. Vzhledem k tomu, že se žádný trestný čin nestal, vydal policejní komisař usnesení o odložení věci. To si již také převzal muž, který v daném případu figuroval jako „poškozený".