„Nechali jsme dřevo douglasky zpracovat na prkna, fošny a trámky. Vysušili je a podle nákresů, které jsme si sehnali během letošního roku, jsme vyrobili nádhernou postýlku,“ řekl Jan Čmuchálek z týmu dobrovolných hasičů Liberec-Sever. Ti se už několik starají o kácení, převoz a ukotvení vánočních stromů na náměstí i následnou likvidaci. „Vznikla z toho stálá parta, která se už před lety domluvila na tom, že honorář za celou logistickou akci, kterou pro statutární město zajišťujeme, budeme pravidelně věnovat na dobročinné účely,“ zdůraznil Čmuchálek.

V roce 2019 tak z honoráře „za strom“ podpořili rodinu malé Andrejky. Holčička trpí vzácnou genetickou poruchou, v minulosti se podařilo nakoupit rehabilitační pomůcky pro cvičení v domácím prostředí. Z komunikace s rodinou pak vyplynulo, že by Andrejka potřebovala přispět na speciální postýlku. „Andrejce a její rodině jsme pak postýlku předali ve středu 17. listopadu u letošního vánočního stromu, který jsme na náměstí před radnici v poledne dovezli a ukotvili,“ doplnil Jan Čmuchálek.

Stavění vánočního stromu na libereckém náměstí
Na libereckém náměstí už stojí vánoční strom. Tak ho stavěli

Liberecký vánoční strom tak přináší radost hned několikrát. „Všem, kteří se na tomto nádherném počinu podíleli patří obrovský dík a nám ostatním tento příběh snad pomůže navodit tu správnou adventní atmosféru a přinese pokoru, porozumění, soucit a dobrou vůli do předvánočního shonu,“ zdůraznil manažer Libereckého adventu Ondřej Červinka.