V Libereckém kraji o prvenství bojovaly tři vánoční stromy. Čtenáři nakonec nejvíce hlasů přidělili stromu z Chrastavy na Liberecku. Vítězný strom získal 2494 hlasů a postupuje do celostátního kola, kde se utkají vítězné stromy ze všech krajů republiky. Hlasování začne v neděli 17. prosince v 20 hodin. 

Vánoční strom DeníkuVánoční strom DeníkuZdroj: RedakceČtenáři Deníku v rámci tradiční vánoční ankety nejprve rozhodli o vítězích v jednotlivých okresech Libereckého kraje. Do krajské ankety, která skončila v sobotu 16. prosince ve 20.00, se dostaly stromy z Liberecka, Českolipska a Jablonecka.

Zástupce Chrastavy vyhrál s velkým náskokem před druhou Stráži pod Ralskem (729 hlasů) a třetím Jabloncem nad Nisou (200 hlasů). Celkem čtenáři v anketě poslali 3422 hlasů.

Vánoční strom Deníku 2023 - termíny

Okresní kolo hlasování - 7. – 11. prosince
Krajské kolo hlasování - 12. - 16. prosince 
Celostátní kolo hlasování - 17. - 20. prosince

Start i konec kola je vždy ve 20.00 hodin. Hlasovat mohou pouze registrovaní čtenáři Deníku.cz, a to jedenkrát každou hodinu. 

Výsledky ankety Vánoční strom Deníku roku 2023 vyhlásíme v tištěném vydání i na webech 22. prosince.

Nejkrásnější strom získá cenu ve výši téměř čtvrt milionu korun pro svou obec či město: bude moci využít k vlastní propagaci jednu celou stranu v sobotním magazínu Deníku s názvem Víkend. Stranu může zaměřit k propagaci svých akcí, může se pochlubit tím, co obec/město v posledních letech pro své občany vykonala/lo, případně využít na užitečné informace pro návštěvníky a pozvat je k nim do regionu.

Nejkrásnější stromy Libereckého kraje v roce 2023:

1. místo - Chrastava (Liberecko)

Chrastava.Chrastava.Zdroj: Jakub Celler

2. místo - Stráž pod Ralskem (Českolipsko)

Stráž pod Ralskem.Stráž pod Ralskem.Zdroj: Deník/Miloslava Kroužková

3. místo - Jablonec nad Nisou (Jablonecko)

Jablonec nad Nisou.Jablonec nad Nisou.Zdroj: Radka Baloghová

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!