Předchozí
1 z 7
Další

Zahájení koupací sezóny.Zdroj: Deník/Martin ŠtefanovLesní koupaliště, Liberec

Kde? Areál se nachází uprostřed lesa v Lidových sadech 
Proč? Jedna z nejlepších možností v kraji, kde se zadarmo vykoupat. 

Další zajímavosti: Od roku 2001 pustlo a zarostlo náletovými dřevinam. Jeho obnova stála přes sedm milionů korun. Do správy ho převzal spolek Lesní koupaliště, který na jeho zvelebování získal finance z participativního rozpočtu. Na místě je i stánek s občerstvením. 

Workoutového hřiště v České Lípě.Zdroj: Workoutclub Česká LípaWorkout park, Česká Lípa

Kde? V areálu Městského stadionu Česká Lípa. 
Proč? Hřiště je provedeno ve variantě Light s komaxitovými prvky, jež jsou doplněny jednoduchými hrazdami z nerezové oceli.

Další zajímavosti: Materiálem pro dopadový povrch byly zvoleny EPDM dlaždice. Projekt výstavby hřiště pamatoval i na barevnou kombinaci nářadí, aby ladila s barvami v oficiálním erbu města Česká Lípa.

Recesistický závod Prasoloppet v Jablonci.Zdroj: Radek HaisVodní nádrž Mšeno, Jablonec nad Nisou

Kde? Jablonecká přehrada se nachází nedaleko centra Jablonce nad Nisou, leží na Mšenském potoce.
Proč? Je technickou památkou a skvělým místem ke koupání, sportování a lenošení.

Další zajímavosti: Pláže jsou zde travnaté nebo tvořené drobnými kamínky, vstup do vody je někde mírný, jinde až velmi prudký. V bezprostřední blízkosti se nacházejí běžecké trasy, kurty na plážový volejbal, dětské prolézačky, veřejné ohniště, venkovní fitness a asfaltová hřiště na fotbal, tenis či basketbal, množství stánků s občerstvením a několik restaurací.

Frýdlant se pyšní největším discgolfovým hřištěm v Libereckém kraji.Zdroj: Martina PetráškováDiscgolfové hřiště Střelnice, Frýdlant

Kde? V areálu lesoparku Střelnice.
Proč? Hřiště je technické a je vhodné i pro začátečníky a mírně pokročile hráče. Zaručeně však potrápí i profíky, díky mhoha stromům, mandům a technicky náročným jamkám.

Další zajímavosti: Dvanáctijamkové discgolfové hřiště vzniklo rozšířením šestijamkového hřiště, které Frýdlant otevřel na podzim roku 2019. O zázemí pro discgolf i o jeho následné rozšíření si ve Frýdlantě řekli sami občané.

VAPARKZdroj: VAPARKVapark, Vratislavice nad Nisou

Kde? Na svahu nad hasičárnou s výhledem na Ještědský hřeben. 
Proč? Cyklistický ráj na kraji města. Zájemci tu najdou dva pumptracky pro děti i dospělé, dvě singletrailové dráhy na louce, dva lesní traily a prostor pro trénink technických dovedností (tzv. skill centrum).

Další zajímavosti: Trojnásobný mistr světa v disciplíně fourcross Tomáš Slavík je garantem areálu. Spolupodílel se na návrhu tratí a pravidelně využívá VAPARK pro svůj náročný trénink. Součástí areálu je parkoviště pro cca 100 automobilů (parkování je zdarma) a také veřejné toalety.

Liberecký skatepark je opět otevřený. Areál čeká rekonstrukce.Zdroj: Deník/Jiří LoudaSkatepark, Liberec

Kde? Barvířská ulice v Liberci, přibližně 200 metrů od místní základní školy
Proč? Liberecký skatepark byl postaven v roce 1998. Je použitelný pro skateboarding, bmx, nebo jiné sporty.

Další zajímavosti: Areál patří k navštěvovaným sportovištím, denně se tu vystřídá až 250 lidí. Sportoviště během sezóny využívá několik stovek skateboardistů a cyklistů pro volnočasové vyžití i trénink. Od března loňského roku se o jeho opravu stará sjednaná servisní společnost, v roce 2016 prošla většina překážek nákladnými opravami.

Workoutové hřiště v Turnově.Zdroj: Město TurnovWorkoutové hřiště, Turnov

Kde? Atletický stadion v Turnově.
Proč? Na hřišti mohou cvičit nejmladší obyvatelé Turnova, dospělí i senioři. Děti do patnácti let by je měly využívat pod dohledem dospělého.

Další zajímavosti: Hřiště vzniklo díky participativnímu rozpočtu, projekt se umístil v hlasování na 2. místě.