Nechce se vám chodit do města a stát frontu jen kvůli tomu, že si chcete na nějaké období zaplatit lítačku, neboli předplatné jízdného MHD? Pak právě vás potěší, že do konce tohoto kalendářního roku chystá Dopravní podnik města Liberce spustit počítačový program, který umožní cestujícím předplácet si jízdné přes internet. A to ani nemusejí být pravidelní uživatelé internetového bankovnictví.

„Domlouvali jsme se s jednou společností, která by nám tuto službu spustila. Jenomže chtěla za ni dva miliony korun. Suma se nám zdála příliš vysoká, a navíc by předplácení jízdného přes internet společnost zprovoznila až za pět měsíců,“ vysvětlil ředitel dopravního podniku Jiří Veselka. „Proto jsme začali hledat jiné dodavatele, levnějšího. Teď s několika vyjednáváme podmínky. Zdá se, že do konce tohoto roku už bude možné si zaplatit lítačku přes počítač,“ doplnil ředitel.

Právě kvůli tomu, aby cestující nemuseli při kupování lítačky stát dlouhé fronty, rozšířil liberecký dopravce od 7. června možnost platit lítačku platební kartou, a to na všech pěti přepážkách v předprodeji jízdenek MHD na terminálu v ulici Fügnerova.

„Od května letošního roku si mohou lidé předplácet jízdné i v klientském centru LIS ve Frýdlantské ulici. To je určeno zejména pro ty, kteří se pohybují v horním centru,“ upřesnila tisková mluvčí dopravního podniku Martina Poršová. „Neprodává se zde ale jízdné na linku Liberec – Praha,“ dodala. Mnozí cestující by dali přednost placení lítaček přes internet. „Chodívám si stoupnout do fronty pravidelně. Je to hrůza. Přes internet by to bylo nejlepší,“ podotkla Iva Bártů z Liberce.