Zajímá nás, jestli si natírají plot, ale nevíme, koho volí. Nevíme, co dělají v posteli. Kdo by byl tak nezdvořilý a ptal se. Když se podíváte na volební výsledky, vypadá to, že jsme rozdělený národ, ale my nejsme rozdělený národ, pane, jsme demokracie…

I taková slova budou provázet nadcházející volby do parlamentu, které se v Česku uskuteční už tento pátek a sobotu. Ozývat se budou z libereckého Šaldova divadla v sobotu večer a po předvolební masáži mohou být doslova balzámem pro duši, shodují se herci z politické komedie s názvem Listopad. „Divadlo má smysl hrát o tom, co se děje kolem nás. A že je svět politiky přesně takový jaký popisuje autor Listopadu David Mamet, o tom není důvod ani na vteřinu pochybovat. Jediný rozdíl je v tom, že Listopad je neobyčejně vtipný a na rozdíl od skutečného světa v něm nakonec všechno dobře dopadne," uvedl režisér Martin Glaser. Dodal, že ve hře sice zazní pár vulgarit, ale koho by prý v roce 2013 ještě dokázaly zvednout ze židle. Obzvlášť, pokud jsou trefné.

Divadlo vs. cvokař

„Lidé utrácejí nesmyslné peníze za psychoterapeuty, ale přitom jim může očistu duše přinést právě divadlo za daleko méně peněz. Kolikrát třeba z jediné věty na divadle pochopíme, co nás trápí a přitom to bylo uzamčeno v našem nitru. Najednou se to uvolní a člověk začne plakat, smát se nebo jen přemýšlet," míní herečka DFXŠ Jana Hejret Vojtková.

Zdroj: Youtube