TOP 09 půjde do voleb ve stotisícovém městě bez Starostů, které povede Michal Hron. Své lídry představila v Liberci i další dvě uskupení, ODS má za lídra Ondřeje Červinku a Změna pro Liberec Jana Korytáře.

TOP 09 už také nastínila téma, s nimiž do voleb v Liberci půjde. "V oblasti financí je naší prioritou konsolidace dluhu města za cenu nepopulárních kroků. Zaměříme se především na dobré hospodaření stávajících městských organizací i kvalitní správu stávajícího městského majetku," uvedl regionální předseda TOP 09 v Liberci Petr Bušanský. Strana si klade za cíl také zvýšení podílu tříděného odpadu, zapojení osadních výborů a spolků do rozhodování či udržení nebo dokonce zlepšení úrovně divadla F. X. Šaldy, botanické zahrady i zoo.

TOP 09 měla před čtyřmi lety v Liberci velkou šanci vyhrát, kvůli vnitřním sporům ale voliči nakonec neměli z koho vybírat. Místní sněm tehdy odvolal z pozice volebního zmocněnce Karla Forejta, který však bez ohledu na to nechal vyškrtnout z kandidátky lídra Luďka Nečesaného a další dva z první pětky. Zpět je už nešlo zapsat, a tak nuceně odstoupili i všichni ostatní kandidáti strany.

V roce 2010 vyhrála komunální volby v Liberci Změna pro Liberec v čele s Korytářem, když jí hlas dalo 20,63 procenta voličů. V 39členném zastupitelstvu získala devět mandátů, za ní skončila ODS s osmi mandáty, následovaná ČSSD se sedmi. Šest míst v zastupitelstvu získalo hnutí Liberec občanům, na které kandidátka Starostů navazuje.

Po třech mandátech mají komunisté, Unie pro sport a zdraví a Věci veřejné. Korytář tehdy vydržel v čele města necelých pět měsíců. Koalice Změny s ČSSD, hnutím Liberec občanům a Unií pro sport a zdraví se po pár měsících rozpadla. Liberci od té doby vládne menšinová koalice tvořená ČSSD, hnutím Liberec občanům, třemi zastupiteli zvolenými za Věci veřejné a dvěma z Unie pro sport.