„Po volbách jsem se začal podnětem Vladimíra Stříbrného zabývat a zjistil jsem, že skutečně došlo k chybě. Při tisku letáků došlo k záměně údajů u dvou obcí na Frýdlantsku, a to Heřmanic a Hejnic,“ vysvětlil krajský lídr ODS Radim Zika s tím, že obec Heřmanice skutečně nečerpala od krajského úřadu takové částky, jaké mohly vyplynout z údajů na letáčcích.

Podle jeho slov se ihned po zjištění nedostatků písemně omluvil heřmanickému starostovi Stříbrnému, zastupitelstvu obce i všem občanům. „Jako satisfakci za vzniklé problémy jsem panu Stříbrnému nabídl vybudování malého dětského hřiště pro obec na náklady ODS,“ dodal Radim Zika.

Omluvu ze strany ODS potvrdil i heřmanický starosta. „Ano, pan Zika se skutečně nám všem omluvil. Mně osobně by samozřejmě jeho písemná omluva stačila. Minulý týden ale celé zastupitelstvo naší obce rozhodlo, že jeho nabídku vybudování dětského hřiště rádi přijmeme,“ vysvětlil Vladimír Stříbrný s tím, že Heřmanice prozatím žádné nemají. Kromě toho pak na obecní webové stránky umístí omluvný dopis od Radima Ziky, aby si jej mohl přečíst kdokoliv, kdo o poctivosti Vladimíra Stříbrného pochyboval.

Podle letáků, které Stříbrného rozčílily, měla obec Heřmanice za posledních šest let získat od Krajského úřadu nejméně tři a půl milionu z dotačních fondů. Heřmaničtí občané se na to konto na svého starostu obraceli, kde jsou všechny ty peníze. „My jsme však tolik peněz od kraje nedostali. Pokud jsme dostali půl milionu, tak to bylo hodně,“ vysvětlil tehdy Vladimír Stříbrný s tím, že za ním chodí občané a označují jej za zloděje.

„Vím o problému už týden, nechápu, proč pan Stříbrný nepřišel za mnou, což bych považoval za korektní jednání z jeho strany, a raději své pochybnosti zveřejňuje,“ reagoval před volbami na dotaz redaktorů Radim Zika s tím, že samozřejmě mohlo dojít k chybnému uvedení údajů na letáčcích. Již tehdy přislíbil, že se v případě pochybení ze strany ODS starostovi omluví, což také učinil.