Obchod Lidl, na který nejen obyvatelé Chrastavy už netrpělivě čekají, se začne v místě po zlikvidovaném Kováku stavět nejdříve příští rok. V pátek 8. března o tom e-mailem informovali zástupci firmy kancelář chrastavského starosty.

“Všem se moc omlouvám, že nemám lepší zprávu. Své jsme si užili už s Kovákem, než jsme dosáhli jeho demolice, tak si zkrátka dáme druhé kolo trpělivosti s Lidlem,” uvedl starosta Chrastavy Michael Canov.

Společnost Lidl plánující otevření obchodu v Chrastavě uvedla v e-mailu jako hlavní důvody úřední administrativu spojenou s výstavbou. “V tuto chvíli čekáme na uzavření smluv s krajským úřadem. Jedná se i o budoucí věcné břemeno, tato smlouva je již na připomínkách. Dále o smlouvu o právu provést stavbu, návrh od kraje jsme stále neobdrželi,” uvedla projektová manažerka Monika Poršová. Po dořešení majetkoprávních vztahů s krajem podle ní teprve získají vyjádření Krajské správy silnic. “Týká se kruhového objezdu, zbytek je dle projektantů již projednán,” doplnila Poršová. “Po získání chybějících stanovisek jsme připraveni na stavebním úřadě požádat o společné povolení,” dodala na závěr. Zahájení stavby podle ní pak snad lze predikovat na příští rok.

Mohlo by vás zajímat: Výstava plná barev a vůní. V botanické zahradě vykvetly tulipány či narcisy

Zdroj: Jiří Louda