S vlajkami a hesly se lidé  sešli dnes v 18 hodin na libereckém nádraží, odkud se průvodem a za skandování hesel  vypravili před kostel sv. Antonína na Sokolském náměstí, kde v klidném duchu pokračovala demonstrace. Na ní  zazněla slova řady řečníků i krátký kulturní program.  S projevem vystoupil například  bývalý politik a občanský  aktivista Jan Šolc.

„Lidé, zejména někteří, nás nazývají řvouny. Ale to patří k politické kultuře, neboť  je legitimní svůj postoj vyjádřit. Mám ale pocit, že „Chvilky“ se stále více  posouvají ke kultuře. Vzpomněl jsem si v této souvislosti na Karla Havlíčka Borovského, který byl ve své době stejná osobnost jako Masaryk a který řekl slova, jimž bychom měli pozorně naslouchat: „Není-li národ vzdělaný a mravně  zachovalý, je marné měnit revolucemi situaci, neboť brzy se zase všecko k špatnému obrátí.“

Upozornil, že vzděláním není myšleno vzdělání v nějakém konkrétním oboru, ale v tom, čemu se říká být občansky aktivní.  Na jeho slova navázal i další z řečníků, student libereckého gymnázia, který mimo jiné řekl: „Proto je důležité být v obraze a párkrát do týdne si poslechnout veřejná média, která by bez našeho snažení už nebyla veřejnoprávní, ale státní. Proto je důležité být občansky aktivní a svou vlast chránit,“ řekl.  

Za příkladnou péči o tato pietní místa na více než desítce míst od Českolipska až po Semilsko předali v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje pamětní plakety zástupce ministerstva obrany Imrich Vetrák a hejtman Martin Půta.
Hejtman a ministerstvo ocenili ty, kteří pečují v kraji o válečné hroby

Na adresu premiéra Babiše pak poznamenal, že Česká republika není jeho firma a obyvatelé nejsou jeho zaměstnanci. Akce trvala necelé dvě hodiny, pak se lidé s přáním pokojných Vánoc rozešli. Další protesty avizoval Milion chvilek na jaro příštího roku.

Už v pondělí se konaly demonstrace v několika krajských městech, například v Jihlavě či Ústí nad Labem. I tam lidé požadovali Babišovu demisi a zastavení státních zakázek a dotací pro holding Agrofert. Organizátoři demonstrací ze spolku Milion chvilek tvrdí, že česká vláda nemá mít v čele politika, který je ve střetu zájmů a čelí trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Chtějí také hájit nezávislost justice i médií.

Premiér Babiš opakovaně v médiích uvedl, že respektuje právo lidí demonstrovat, odstoupit ale nehodlá.