Do hlasování se zapojilo více než dva tisíce dvě stě lidí. Pro pokračování festivalu v Liberci se vyslovilo 1 755 hlasujících, proti bylo 361, zbývajících 101 lidí sdělilo, že je festival nezajímá.

„Anketu jsme udělali proto, abychom získali zpětnou vazbu od místních obyvatel, i od návštěvníků, kteří do Liberce zamířili odjinud, zda jsou pro konání i v příštích letech," řekl mluvčí magistrátu Pavel Chmelík.

Lidé k hlasování připojovali i komentáře, kde směrem k festivalu Benátská noc zazněly nejen pozitivní hlasy, ale i kritika.

„Nevím, kde by se měla konat jinde než ve Vesci, kde jsou k tomu podmínky. Jestli je u toho trochu hluku, tak se to dá jednou do roka vydržet. Hlavně, že pořadatel uvede vše do původního stavu. Kdyby mělo být všechno podle odpůrců Benátské noci, tak budeme chodit spát v půl osmé, budeme mluvit potichu a snad se ani nahlas nebudeme moci smát," napsal například sedmdesátiletý respondent.

Další lidé chválili využití areálu či rozšíření kulturní nabídky ve městě.

Mezi negativními ohlasy si lidé stěžovali hlavně na hluk nebo větší zatížení oblasti dopravou.

„Zpětnou vazbu od místních obyvatel jsme si dělali už krátce po festivalu. Jejich obavy se nenaplnily a valná většina z nich konstatovala, že vše proběhlo v klidu," uvedl Pavel Mikez z pořádající Šimmi AG. Organizátoři také dostali kladné hodnocení od policie.

„Z výsledkem ankety jsme spokojeni, ale moc dobře víme, že je co zlepšovat. Areál se osvědčil, což je zásadní a chceme v něm v pořádání Benátské noci pokračovat nejen příští rok, ale i v dalších letech," zdůraznil Pavel Mikez.

S ohledem na připomínky místních lidí, například před dalším ročníkem festivalu, organizátoři chtějí zajistit lepší parkování. Zvažují například využití ploch v průmyslové zóně nebo parkoviště u areny a převážení návštěvníků kyvadlovou dopravou. Další variantou k jednání je i využití rychlostní silnice.

„Přímo v areálu chceme zvýšit množství toalet a zrušit fronty na pivo. K doladění je toho víc," dodal Mikez.

Diskutovat nejen o možnostech dalšího vylepšení organizační stránky festivalu mohou zájemci ve středu 24. října od 17 hodin v hlavní budově veseckého areálu. Přijde nejen organizátor Benátské noci Pavel Mikez, ale i ředitel Sportovního areálu Ještěd Jan Svatoš jako zástupce areálu či náměstek primátorky Jiří Rutkovský.