Siesta po nedělním obědě. Zasloužený odpočinek ale najednou přeruší řev sekačky od souseda. „Nechápu, jak mohla na zastupitelstvu v Liberci projít vyhláška, která stanovuje, že v neděli a ve státní svátky je možné od 15 hodin dělat veřejně hluk, například sekat trávu. To je přece taková hloupost!" Poukazuje na legální rušení nedělního klidu nejen Petr Jeništa z Vratislavic nad Nisou.

Podle Jeništy je potřeba, aby si Vratislavice libereckou vyhlášku upravily, což ovšem nebude tak jednoduché. „My si jakožto městský obvod nemůžeme vydávat vyhlášky. To je možné jen po dohodě s velkým Libercem," sdělil Pavel Svoboda, právník vratislavické radnice.

Liberec v současné době 
o změně vyhlášky o veřejném pořádku neuvažuje. „Je pravda, že všichni občané ani daný čas, v neděli a ve svátcích do 15.00 hodin, pro klid, vymezený ve vyhlášce, nedodržují. Na rozdíl od organizací, třeba technických služeb. O prodloužení zákazu vyvíjet činnosti (vrtání, sekání, řezání dřeva, apod.), které by mohly svým hlukem obtěžovat občany v blízkém okolí, by mohlo vedení Liberce v budoucnu uvažovat na základě podnětů občanů, případně podnětů vedení městského obvodu Vratislavice nad Nisou. V poslední době ale žádný podnět v tomto duchu neobdrželo," uvedla mluvčí libereckého magistrátu Zuzana Minstrová.