Druhou kulturní událostí byl v pátek 5. února tradiční Ples primátora. Výtěžek z této akce je 137,5 tisíc korun. Všechny získané peníze se rozdělí rovným dílem mezi dvě organizace, které jsou pro letošní rok příjemci charitativního příspěvku. První organizací je Transfúzní oddělení Krajské nemocnice Liberec.

„Naše transfúzní oddělení patří mezi deset největších v České republice. Ročně uděláme tak 10 tisíc odběrů krve s tím, že vloni jich bylo až 16 tisíc. Krví zásobujeme nemocnice z kraje, například Tanvald, Jablonec nad Nisou, Semily nebo Turnov,“ řekla primářka Transfúzního oddělení liberecké nemocnice Renata Procházková. „Peníze, které dostaneme, použijeme na zpříjemnění prostředí našeho oddělení pro dárce krve,“ dodala primářka.

Druhá polovina výtěžku z obou benefičních akcí posílí zázemí Libereckého klubu vozíčkářů, jsou to většinou lidé, kteří i přes své upoutání na invalidní vozík sportují. Hrají stolní tenis a vavříny sbírají na evropských i vyšších soutěžích.

„Jsme zaměření hlavně na stolní tenis. Mezi námi jsou lidé s poraněním míchy i ze spinální jednotky. Několik medailí jsme přivezli z mistrovství republiky, cenné body sbíráme i za hranicemi. Peníze by se nám hodily nejen na sportovní vybavení, ale třeba i na startovné a cestu na turnaje v cizině. Vloni hrál jeden náš člen na mistrovství světa v Itálii,“ uvedl za klub vozíčkářů Jiří Suchánek. Příspěvek by mohl handicapovaným stolním tenistům usnadnit cestu na olympiádu v roce 2012 v Londýně.