Smírem tak skončil dvouletý spor mezi teplárnou a Stavebním bytovým družstvem Sever, které podalo soudní žalobu na teplárnu za to, že v průběhu minulého roku zvedla cenu za teplo hned dvakrát.

„Naše úsilí přináší výsledky, a proto chceme náš boj za cenu tepla zintenzivnit a přenést na celostátní úroveň. Dosažení spravedlivé ceny tepla je ještě daleko,“ prohlásil předseda SBD Sever Petr Černý, který je i zakladatelem sdružení Teplo za 399,90.

Bytové družstvo Sever podepsalo v úterý 8. prosince s teplárnou dohodu, že stáhne soudní žalobu, která se týkala vybraných záloh za období od 1. dubna roku 2008 do 30. září.

„Jsme rádi, že se nám podařilo urovnat dlouhotrvající spor. Přestože má negativní dopady na hospodaření společnosti, souhlasili jsme s tímto krokem, protože jej považujeme za vstřícný k našim zákazníkům. Forenzní audit ukázal totiž jasně, že pro žalobu není důvod,“ vysvětlil místopředseda představenstva teplárny Tomáš Balcar.

Jablkem sváru mezi teplárnou a sdružením Teplo za 399,90 byla také dvousložková cena tepla. S touto stížností ale sdružení u Energetického regulačního úřadu neuspělo.

Kvůli vrácení peněz se hospodářský výsledek teplárny dostane do mínusu. „Přednější je pro nás stabilizovat síť odběratelů,“ dodal mluvčí teplárny Lukáš Jankovský.