Zejména v minulém volebním období se stávalo, že se jednání protahovala až do nočních hodin. „Je neefektivní, když se v noci jedná o důležitých věcech. Únava působí, zastupitelé odcházejí,“ vysvětlil primátor Jaroslav Zámečník (Starostové). Třeba hnutí ANO proto chtělo začínat už v deset, nakonec byla zvolena kompromisní 13. hodina.

Opozice ale kritizovala, že v tak brzký čas nemá tolik občanů možnost na jednání přijít či zde promluvit. „Vzhledem k tomu, že jednání zastupitelstva mají být veřejná, tak by měly být vytvořeny i takové podmínky, aby veřejná skutečně mohla být,“ řekla například zastupitelka Zuzana Kocumová (LOL).

Po schůzce předsedů klubů nakonec vedení od časového posunu upustilo. „Nakonec jsme tak rozhodli jednomyslně. Když by se ale opět stávalo, že budou zastupitelstva dlouhá, k záměru bychom se vrátili,“ předeslal Zámečník.

Dříve však podle něj mohou jednání začínat ve výjimečných případech, kdy bude na programu hodně bodů. „Umím si to představit třeba při schvalování územního plánu,“ doplnil Zámečník. Jednání libereckého zastupitelstva se konají vždy poslední čtvrtek v měsíci.