„Údržba se týká především výměny rozbitých světel, umytí tunelu a zametení,“ informoval Deník ředitel liberecké správy Ředitelství silnic a dálnic ČR Josef Jeníček. Podle něj se postupně opraví oba jízdní pruhy. „V současné době je uzavřena jedna půlka tunelu, a to směrem na Prahu. Druhá půlka ale bude opravena do týdne,“ dodal Josef Jeníček.

Uzavírky a komplikace kolem Libereckého tunelu však řidičům nedělají problémy. „Jezdím tudy už řadu let a vím, že se jednou do roka uzavře a upravuje,“ podotkl řidič Petr Kalousek s tím, že opravy samozřejmě vítá. „Dělají to pro nás, tak ten týden uzavírek a změny jízdních pruhů přežiju,“ dodal Kalousek.

Podle ředitele liberecké správy Ředitelství silnic a dálnic ČR Josefa Jeníčka údržbu hradí samo ředitelství. „Jarní opravy hradíme my sami, protože tento tunel patří nám. Celkem náklady vyjdou na zhruba dvě stě tisíc korun,“ konstatoval Josef Jeníček.

V roce 2006 prošel tunel rozsáhlou rekonstrukcí, která spočívala v sanaci zdí a stropů. „Při celkové sanaci se v tunelu kompletně očistily betonové zdi a stropy od nečistot a nanesl se nový nátěr ve žluté barvě,“ uvedl již dříve ředitel liberecké správy Ředitelství silnic a dálnic ČR s tím, že tyto změny by měly vést ke zvýšení dopravní bezpečnosti. „Nechali jsme si zpracovat odbornou studii a specializovaná firma nám doporučila právě toto barevné řešení,“ poznamenal Josef Jeníček.