„Pokud by k tomu došlo, hrozilo by, že velká část kraje zůstane v zimě bez údržby. Proto jsme požádali generální štáb o záložní řidiče a obdrželi jsme příslib pomoci,“ oznámil náměstek hejtmana Jan Sviták.

Zimní údržbu nenaruší ani nedávné odvolání ředitele společnosti Silnice LK Petra Šéna. Důvodem bylo zjištění, že společnost nakupovala dražší naftu. „Budeme jezdit o tři koruny na kilometr levněji, úspora by měla náklady na zimní údržbu optimalizovat,“ dodal Sviták. Výrazné změny ale kraj neplánuje. I nadále počítá s nákupem nových sypačů, řidičům bude sloužit i krizová linka.

Liberecký kraj zajišťuje údržbu na 2 064 kilometrech silnic II. a III. třídy. Oproti předchozím rokům budou cestáři nově udržovat úsek silnice III/2608 od křižovatky se silnicí I/15 do obce Blíževedly na Českolipsku. Kvůli změně otáčení vozidel zimní údržby se také mění délka neudržovaných úseků silnice III/25936 Dubá v místní části Nedvězí, silnice III/27323 Blatce v oblasti Houska a silnice III/2718 Rynoltice v Polesí.

I nadále se počítá s uzavřením silnice kolem Souše v zimním období. A stejně jako v minulých letech i letos bude na vybraných úsecích horských silnic umístěna dopravní značka upozorňující na povinnost použít zimní pneumatiky.