Liberecký kraj společně s firmou CBS Nakladatelství vymysleli Ručně malovanou mapu Liberecký kraj v pohádkové a filmové mapě. Samotné kouzlo mapy, ale nespočívá v tom, že zaujme pouze prvňáčky, ale že potěší i většinu jejich rodičů, kteří vyrostli na českých filmech a pohádkách. Hravou formou připomene pohádky a filmy, které znají anebo ty, na které už téměř zapomněli a vyzve k prozkoumání míst, kde se natáčely.

,,Mapa poukáže na známé pohádky jako například Princ a Večernice, jejíž část se natáčela na Troskách, povede prvňáčky na Ještěd a přenese je tak do pohádky Tři Bratři, zavede je k nádherným Mumlavským vodopádům, které představuje Pohádka o Protržené přehradě, až do samotného Liberce, o kterém vypráví Pohádka pro malé i velké Liberčánky,“ informuje Blanka Imramovská.

close Liberecký kraj potěšil prvňáčky malovanou mapou. info Zdroj: se souhlasem Diany Dubské zoom_in Liberecký kraj potěšil prvňáčky malovanou mapou.

,,Díky své malé velikosti se skládaná mapa vejde do každého batůžku malého prince či malé princezny a umožní prozkoumat krásu Libereckého kraje, jehož jedinečné přírodní skvosty napomohly filmovému průmyslu. Mapa pomáhá vést děti k pohybu, čtení knih a rozvoji orientačních schopností. Věříme, že tato mapa udělala radost každému obdarovanému a zaujme nejen je,“ říká s úsměvem Blanka Imramovská.

Zvláštností této mapy je, že byly do tvorby zapojeny děti z Libereckého kraje svými malbami míst, které doplňují nejen samotnou mapu, ale i její zadní část, ve které najdete spoustu zajímavých informací o všech okresech Libereckého kraje. ,,Na projektu se podílely ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí a Střední škola a Mateřská škola, Liberec,“ doplňuje spoluautorka myšlenky Martina Ondrášková z CBS Nakladatelství.

„Máme velkou radost ze spolupráce s Libereckým krajem a jsme rádi, že se naše malovaná mapa stala krásným dárkem pro prvňáčky v tomto kraji. Určitě jim zpříjemní volné chvilky ve školním roce, kdy budou dle mapy moci vyrazit na výlety do okolí a poznávat zajímavá místa. Věříme, že se nám do budoucna podaří udělat radost podobnou mapou i v jiných krajích,“ uzavírá Blanka Imramovská.