Uvíznuté kamiony blokovaly ráno i dopoledne provoz na silnici I/13 v Albrechtickém kopci u Frýdlantu, průjezd přes Oldřichovské sedlo je také omezený. "Komunikace I/35 v úseku Bílého Kostela je sjízdná s obtížemi a další problémy jsou v na komunikacích u Jablonce nad Nisou. V centru Liberce došlo k několika dopravním nehodám," řekl tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Policisté vyjížděli ke střetu dvou osobních vozidel do ulice Dobiášova a o několik minut později například také do ulice Budyšínská. "Aktuálně vyšetřujeme dopravní nehodu na silnici I/35 ve směru od Chrastavy, kde se u sjezdu k OD Globus střetla dvě osobní vozidla," doplnil ráno Robovský. U Ralska, na silnici číslo 27235, skončilo auto v příkopu.

Podle mluvčí policie Ivany Balákové vyjížděli od rána do 13.00 hodin policisté v celém Libereckém kraji k 27 nehodám. „Nejvíce, dvacet jich bylo v libereckém okrese, 7 nehod v zbývajících okresech,“ uvedla mluvčí.

Ilustrační foto
Kamiony musí přes Frýdlant, silnice přes Oldřichovské sedlo je pro ně uzavřená

Nehody se odehrály i v průběhu dopoledne. U Vysokého nad Jizerou havarovalo osobní auto a autobus. U Jeřmanic zase narazilo auto do stromu. Autobus havaroval v ulici Lipová v Liberci. Nehoda autobusu zkomplikovala dopravu také v Láznich Libverda. Střetl se tam s nákladním vozem. Nehoda si vyžádala lehké zranění.

Špatná situace je tradičně na silnici č. 9, mezi Svorem a Rumburkem. Na několika místech stojí kamiony. Před polednem byla silnice zcela uzavřená kvůli nesjízdnosti, dopravním nehodám a špatnému počasí. V poledne už byla silnice sjízdná s velkou opatrností. U Bezdězu na Českolipsu havaroval kamion a na silnici č. 38 se tvořily kolony. Silnici pak zcela uzavřela další nehoda.

Hlavní silnici I/10 z Tanvaldu na Harrachov se navzdory sněžení zatím daří udržet i pro nákladní dopravu průjezdnou, řidiči by ale měli být opatrní. Na výjezdu z Nového Města pod Smrkem havarovaly tři autobusy, které zapadly a blokují průjezd, silnice je neprůjezdná.

Po poledni zablokovala dopravní nehoda ulici Londýnskou v Liberci, kde silné sněžení neustávalo. Další nehoda se stala v ulici Broumovská. Na rychlostní silnici ve směru z Liberce na Turnov zkomplikovala dorpavu nehoda osobního a nákladní aua. Obešla se bez zranění.

Město Liberec zasypal sníh, komplikuje dopravu.
Liberec pokryl sníh a stále padá. Autobusy mají zpoždění, silnice blokují nehody

V kraji většinou napadlo kolem pěti centimetrů sněhu, i na hlavních tazích jsou zbytky rozbředlého sněhu. "V horách je minus sedm stupňů Celsia a sůl působí pomaleji, je zima a sněží v celém kraji, řidiči nemohou čekat, že budou silnice černé, to nikdo nedokáže zajistit. Je třeba přizpůsobit jízdu podmínkám," řekl ředitel společnosti Silnice LK Petr Správka. Všechny silnice v Libereckém kraji jsou s opatrností sjízdné, problémy mohou mít kamiony ve stoupáních.

Teploty v Libereckém kraji se dnes ráno pohybují od minus dvou do minus sedmi stupňů Celsia, na některých místech klesly teploměry až k minus deseti. Je zataženo a sněží a podle meteorologů bude sníh padat po většinu dne, srážky by měly ustávat až k večeru. Teploty se po celý den udrží pod bodem mrazu.

Jak ujistil Jan Jelínek, inspektor silniční sítě Krajské správy silnic Libereckého kraje, o zimní údržbu se starají se svou technikou Silnice LK a externí spolupracovníci. „Veškerá technika je neustále v provozu, údržba komunikací na českolipském okrese probíhá permanentně. Pro každou silnici je rozpisem stanovený způsob údržby, když je tam povoleno solit, tak solí, jinak se používá štěrk a písek,“ řekl Deníku Jelínek.