„Lidé si na něj zvykli a od léta se ptají, kdy bude k dispozici. Jsem za to rád, i když fotografie architektury a přírody představují okrajovou část mé práce,“ řekl liberecký fotograf.

Fotí při procházkách a fotky následně dává na sociální sítě. Ta, která vzbudí největší zájem, se pak stane součástí kalendáře. Sám nemá mezi nimi žádného oblíbence, ale několik snímků z minulých kalendářů se umístilo na předních pozicích ve fotosoutěžích. „Ukazuje to, že se nejedná pouze o fanouškovský kalendář,“ dodal Drbohlav.

Podle něj není Liberecký kalendář nijak zvlášť výjimečný. Snaží se, aby v něm hlavní roli hrály fotografie. Zvolil formát A2 a snímky zasadil do bílého rámečku. To lidé oceňují, protože si mohou později oblíbenou fotku zarámovat. „Nenechal jsem se zatím zlákat například kalendářem stolním, protože v něm už nejde o fotky, ale jen o prostý byznys,“ zdůraznil Drbohlav.

Doteď si vzpomíná na svůj první kalendář a rozhodnutí, co ho vedlo k jeho tvorbě. „Ryze liberecký kalendář mi tu prostě moc chyběl a lidem z našeho krásného města jistě také, protože loni se po nákladu tisíc kusů doslova zaprášilo, což mě moc těší,“ uzavřel vyprávění fotograf.