Vedení města rozhodlo o ukončení administrace soutěže a během dalších dní budou podepisovat smlouvu, vyúčtovávat provedené činnosti a začne hledání nového administrátora. Rada města bude na příštím jednání projednávat přezkoumání celé projektové dokumentace, aby liberečtí radní rozhodli, zda je v pořádku či nikoliv. Prověření zakázky vyhotoví buď Vysoké učení technické v Brně nebo České vysoké učení v Praze, které v minulosti už jednou posudek dělalo. „Administrátora měníme kvůli tomu, abychom reagovali na možné úniky informací v průběhu zadání zakázky, případně ještě před průběhem vyhlášení zakázky,“ sdělil liberecký primátor Jaroslav Zámečník. Nový administrátor zatím není známý, radní by ho měli vybrat přibližně v červnu. „Máme vysoutěžených pět advokátních kanceláří a navrhuji k tomu přidat i kancelář Frank Bold, která je známá, užívá důvěru u řady zastupitelů, a to včetně opozičních. Chceme mít několik nabídek, podle kterých se budeme rozhodovat,“ doplnil.

Nově před radarem v Dolním Hanychově varují cedule s nápisy „Město je váš nepřítel“ a „Pozor radar“.
Po domácku vyrobené cedule varují před radarem v Liberci, zachytil tisíce řidičů

Plánovaná rekonstrukce se tak odsouvá a bazén by měl minimálně od 1. července fungovat v provizorním, letním režimu. Veřejnosti bude přístupný menší bazén, sluneční louka, úschovna, sprchy v prostoru dětské sauny či vířivka. Přicházet se bude zvenčí. „Padesátimetrový bazén s tobogány a sauny provizorně oplotíme, aby tam návštěvníci nechodili,“ řekl Deníku jednatel městské společnosti Bazén Liberec Robert Korselt. Z původních osmdesáti zaměstnanců naberou na letní provoz přibližně patnáct lidí. „Maximální kapacita prostoru pětadvacetimetrového bazénu je zhruba sto lidí na hodinu. Počítáme s tím, že to budeme ve špičkách regulovat, abychom splnili hygienické normy,“ upřesnil Korselt.

Vizualizace bazén Liberec.Vizualizace bazén Liberec.Zdroj: Město Liberec

Podle primátora bude v tomto režimu bazén fungovat minimálně do konce srpna a pak se budou muset rozhodnout, jak dál. „Buď zajistit zimní provoz nebo připravit bazén na předání jako staveniště,“ nastínil plány Zámečník. Jistotu, že zakázka je v pořádku, potřebuje město kvůli dotačním orgánům. Podalo žádost o dotace ve výši 140 milionů korun u Národní sportovní agentury a o dotace 290 milionů korun z Operačního programu životního prostředí.

Nová autobusová linka. Flixbus spojí Liberec s jadranským pobřežím
Nová autobusová linka. Flixbus spojí Liberec s jadranským pobřežím

V budoucnu by rádi navázali myšlenku autora bazénu Pavla Švancara a rozšířili současný areál o venkovní bazén. „Rád bych, aby Kancelář architektury města přišla s nápadem, jakým způsobem zajistit ještě lepší venkovní bazén. Myslím si, že si to Liberečané zaslouží,“ dodal Jaroslav Zámečník.

V soutěži dostalo město šest nabídek. Nejnižší za 748,8 milionu korun bez DPH předložila firma Metrostav DIZ, kterou také radní města na konci března vybrali jako vítěznou. Po obdržení námitek proti vítězi výběrového řízení se rozhodla radnice zrušit výsledek výběrového řízení a znovu prověřit předložené informace.

Mohlo by vás zajímat: Dostihy a sázky jsou stálicí, do Libereckého kraje míří i zbrusu nová deskovka

Zdroj: Deník/Jiří Louda