„Pochopitelně nás mrzí, že oprava potrvá tak dlouho, ale je to proto, že práce jsou velmi složité,“ řekl Deníku ředitel bazénu Jan Švec. Ze dna velkého bazénu tak speciální bagr postupně odstraní stávající obložení a také další vrstvy včetně izolací a potrubí.

„Všechno budeme dělat nové. Není to tak, že by bylo dno nějak poničené, ale je pochopitelně za ta léta silně opotřebované, protože za celých třiadvacet let od otevření se dno nevyměňovalo,“ vysvětlil Švec. Na dlažbě podle něj působením chemických látek téměř zmizely veškeré spáry.

„Hrozilo by tedy nebezpečí, že by se v budoucnu mohly vyskytnou nějaké hygienické problémy,“ dodal ředitel s tím, že dětský bazén se podobné opravy již v minulosti dočkal.

Pokud vše dobře půjde, vrátí se plavci do libereckého bazénu na začátku října. První tři týdny bude probíhat oprava, další týden odstávky si vyžádá úklid a chemická úprava vody. „Celé nás to bude stát necelé tři miliony korun,“ dodal Jan Švec.

Plavecký bazén na Tržním náměstí v Liberci byl otevřen 1. května 1985. Od roku 1994 probíhá v celém komplexu postupná modernizace. Z původního ryze sportovního zařízení se postupem času stává rekreačně – relaxační areál, který se snaží veřejnosti poskytovat veškeré služby spojené s provozem plaveckého bazénu.

Mimo závodního padesátimetrového bazénu se dvěma prkny a pětimetrovou skokanskou věží zde návštěvníci najdou také dětský výukový bazén s maximální hloubkou 70 centimetrů. Je zde také dětské brouzdaliště s vířivkou.

Největší atrakcí jsou však dva tobogany, jeden dlouhý 107 metrů, druhý a novější dokonce 150 metrů. Součástí areálu je také divoká řeka, wellness centrum nebo takzvaná Sluneční louka.