Ani Ondřej Červinka ze společnosti Elset, která trhy pořádá, nechce novinku dále komentovat. Obavy, že by vánoční trhy kvůli této atrakci opět připomínaly lunapark, jako tomu bylo v některých předchozích ročnících, primátor Tibor Batthyány ale odmítá. „Ruské kolo je přece dominantou mnoha metropolí,“ podotkl primátor.

VÝZDOBA ZA MILION

Neokoukaných atrakcí však bude letos více. Poprvé se na libereckých trzích bude vystavovat vyřezávaný betlém Josefa Fialy a nově budou moci lidé hlasovat o nejkrásnější vánoční stromek. „Bude jich padesát a budou stát před některými obchody v centru města. Jejich provozovatelé si je sami tematicky ozdobí,“ vysvětlila Kodymová.

Vánoční trhy v Liberci.
Vánoce v Liberci

Liberečané se také mohou těšit na rozzářenější město. Radnice se totiž rozhodla rozšířit vánoční výzdobu až na Revoluční a Fügnerovu ulici, dále pak na Sokolovské náměstí a před nádraží. Investovala do ní letos milion korun. „Loni se pořizovala výzdoba do ulic přilehlých k radnici, letos se dokupuje. Jiná města si ji pronajímají, Liberec bude mít svoji,“ sdělila mluvčí. Vánoční strom se letos na náměstí dr. Edvarda Beneše rozsvítí už poslední listopadovou neděli.

Adventní trhy začnou v pátek 1. prosince. Před libereckou radnicí bude stát 36 prodejních domečků, které budou ozdobeny ochranovskou hvězdou. „Inspirací nám byla partnerská Žitava, kde hvězda z Ochranova provází už několikáté Vánoce,“ řekl vedoucí odboru cestovního ruchu David Pastva. Nově bude ochranovská hvězda také na špici vánočního stromu. Ten bude stejně jako loni ozdobený výrobky dětí z libereckých mateřských škol.

ÚČASTNÍCI TURNAJE TROJIC, poslední akce kalendářního roku 2015 ve volejbalovém oddílu TJ Slavia Liberec.
Jak vypadaly dřív Vánoce na Liberecku?