„Místo sci-fi snímků nebo romantických komedií tam však uvádíme přírodopisné dokumenty o chovaných zvířatech a našich terénních projektech Zoo Liberec ve světě,“ sdělila mluvčí zoo Barbara Tesařová. Filmy si mohou zájemci pustit během návštěvních hodin zahrady.

Rekonstruovaný pavilon tropů.
FOTO: Horní patro pavilonu tropů v liberecké zoo prošlo kompletní rekonstrukcí

Zookino vzniklo přestavbou starého dřevěného domku v horní části zahrady u výběhu koní Převalského. „Zookino je vybaveno velkoplošnou moderní obrazovkou, ovládacím panelem s nabídkou filmů a sezením pro asi dvacet diváků,“ dodala mluvčí. V nabídce je nyní sedm různých přírodovědných dokumentů o ochraně přírody, na jejichž vzniku se zoo podílela, jako jsou například vybrané díly ze seriálu České televize Češi zachraňují, kterým provází zpěvák Dan Bárta. K vidění je ale také dokument o krmení a výživě zvířat v liberecké zoo nebo krátký animovaný příběh o životě a osudu asijských zpěvných ptáků pod názvem Ztichlý les.

Liberecká zoologická zahrada láká návštěvníky na ZooKino.Zdroj: Zoo Liberec

„Nabídka titulů bude aktualizovaná,“ poznamenala Tesařová. „Cílem kina je nejen zvýšit atraktivitu areálu, ale ukázat návštěvníkům, že zoo nejsou jen centrem odpočinku a zábavy, ale především ochranářskými institucemi, které se podílí na záchraně ohrožených druhů,“ upozornil ředitel liberecké zahrady David Nejedlo.