Zatím v provizorním provozu funguje v Zoo Liberec nové bistro U Dravců. Nabízí tortily, trhané maso, batáty, falafel, halušky nebo nudle se zeleninou a mnoho dalšího. Nabídka pokrmů byla rozšířena i o vegetariánská jídla. Návštěvníci jej najdou v dolní části zahrady zoo naproti voliérám s dravými ptáky.

Místo ještě čeká na úpravu terénu a zahradnické práce, které oddálila probíhající hnízdní sezona u dravců. Ty by mohla vyrušit těžká technika, která je pro dokončení okolí bistra potřeba.

Sdílená kola jsou opět v Liberci.
Do libereckých ulic opět vyjela sdílená kola, nabídnou 15 minut jízdy zdarma

Kromě bistra se zoo může pochlubit dalším přírůstkem u kopytníků. V těchto dnech se rozrostlo stádo u afrických antilopek nyal nížinných. U nyal se vyskytuje silný pohlavní dimorfismus, kdy jsou samci až dvakrát těžší než samice a mají delší hřeben ze srsti na hřbetě a hrudníku.

S příchodem léta zoo opět obnovila oblíbená komentovaná setkání u vybraných druhů. Se zkušenými průvodci se mohou návštěvníci setkat vždy od čtvrtka do neděle u výběhů zeber Chapmanových (v 10.00), paviánů pláštíkových (11.00) a tučňáků (12.00).