1. ročník hlasovací soutěže Liberecká Thálie připravil Liberecký deník společně s vedením DFXŠ a za podpory Herecké asociace, která každoročně uděluje Ceny Thálie.

Každou sobotu, počínaje touto, redakce Libereckého deníku představovala krátké medailony šestice nominovaných členů všech tří souborů DFXŠ. Soutěžilo se pouze ve třech kategoriích činohra, opera a balet. 

Do včerejšího dne měli čtenáři Libereckého šanci věnovat svůj hlas oblíbenému umělci souboru DFXŠ v Liberci. Čtenářské ankety se zúčastnily stovky čtenářů, kteří hlasovali prostřednictvím kuponů i webové stránky. Kdo získal největší počet hlasů, je ale v tuto chvíli ještě tajemstvím. Slavnostní vyhlášení se totiž uskuteční v sobotu v rámci představení baletu Dům Bernardy Alby, které uvede novou divadelní sezónu. První Liberecké Thálie budou předány za přítomnosti prezidenta Herecké asociace Jiřího Hromady. Kromě oceněných umělců převezmou ceny i tři vylosovaní čtenáři, kteří se ankety zúčastnili. Začátek akce je ve 20.30. Představení je zdarma.

Jak soutěž probíhala:

Každý týden byl součástí sobotního vydání také soutěžní kupón. Každý čtenář mohl poslat libovolný počet kupónů. Vybírat mohli čtenáři nejen z právě představené šestice, ale libovolného člena ze seznamu nominovaných, který jsme na této straně uveřejňovali společně s hracím kuponem. 

Nebyla by to ovšem správná hra, kdyby na konci nečekala výhra. A ta čeká na tři vylosované. O co se hraje? O celoroční abonmá podle vlastního výběru, blokové předplatné na činohru a balet a dvě vstupenky představení DFXŠ dle vlastního výběru.

Výsledky čtenářské ankety Liberecká Thálie budou slavnostně oznámeny 29. srpna před večerním představením DFXŠ před libereckou radnicí za účasti herců a významných osobností. Zároveň budou na místě vylosováni tři úspěšní držitelé divadelních cen.

Souběžně jste mohli hlasovat také na našem webu. Výsledky budou přičteny ke kuponové soutěži. 

TŘI KATEGORIE, VE KTERÝCH MŮŽETE HLASOVAT

OPERA

BALET

ČINOHRA